Niezbędne rzeczy do zabrania na wycieczkę pieszą lub trekking górskiMożesz wybrać się na pieszą wycieczkę o każdej porze roku, ale niektóre pory roku są lepsze od innych. Na przykład, jeśli pójdziesz podczas lata lub monsunu, będziesz mógł zobaczyć bujne zielone drzewa i czyste niebieskie niebo - co jest naprawdę malownicze! Ale istnieje również ryzyko, że zostaniesz złapany przez burzę lub napotkasz powodzie błyskawiczne. Jeśli wolisz uniknąć tego ryzyka, to jesień lub wiosna jest najlepszym sposobem na bezpieczną i przyjemną wyprawę trekkingową. Niezależnie od tego, kiedy zdecydujesz się na wycieczkę, posiadanie odpowiedniego sprzętu i zapasów zrobi różnicę. Dobra para butów jest niezbędna, ponieważ chroni stopy przed śliskimi skałami i nierównym terenem. To samo dotyczy okularów przeciwsłonecznych, jeśli masz wrażliwe oczy.

Dobre buty turystyczne

Dobre buty do wędrówek to prawdziwa inwestycja. Odpowiednie buty mogą uchronić Cię przed bolesnymi pęcherzami, zwichniętymi kostkami i bólem kolan. Kiedy wędrujesz, twoje myśli powinny być na podróży, a nie na tym, jak bardzo twoje buty cię bolą. Dobra para butów turystycznych ochroni Twoje stopy przed śliskimi skałami i nierównym terenem. Powinny być wodoodporne i oddychające (aby twoje stopy nie pachniały!) I mieć dobrą przyczepność. Wygodna para butów do wędrówek będzie kosztować około 200-500 złotych. Powinieneś wymienić je po około 500 milach użytkowania, aby uniknąć dalszego uszkodzenia stóp.

Spodnie turystyczne

Spodnie turystyczne są wykonane z materiału, który jest wyjątkowo trwały. Przydaje się to, gdy przemierzasz trudny teren lub wspinasz się po skałach - spodnie przyjmą na siebie ciężar uderzenia, a nie Twoje nogi. Spodnie turystyczne mają wiele kieszeni do przechowywania niezbędnych rzeczy, takich jak portfel, klucze i smartfon. Mają również wbudowane owijki na kostki, które utrzymują spodnie bezpiecznie na nogach - nie musisz się więc martwić, że spadną lub zaczepią się o gałąź podczas spaceru. Dobra para spodni turystycznych będzie kosztować około 300 - 600 złotych. Jeśli masz zamiar kupić nową parę, upewnij się, że są wykonane z materiału syntetycznego, a nie mieszanki bawełny - syntetyczny materiał trzyma się lepiej w każdych warunkach.

Plecak turystyczny

Plecak turystyczny jest niezbędny, jeśli planujesz zabrać ze sobą dużo rzeczy na wycieczkę. Istnieją różne rodzaje plecaków, ale plecak turystyczny jest wykonany z mocnego, trwałego materiału i ma kilka przegródek, w których możesz przechowywać swój niezbędny sprzęt. Plecak turystyczny ma również specjalne paski, które pozwalają na przymocowanie do niego śpiwora lub namiotu. W ten sposób masz wolne ręce, aby wspinać się po skałach lub trzymać się mostu linowego. Plecak turystyczny będzie kosztował od 100 do 500 złotych. Jeśli planujesz iść na dłuższą wycieczkę, kupić bardzo duży plecak, więc masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania sprzętu turystycznego i rzeczy osobistych.

Butelka na wodę i filtr

Tak, woda butelkowana jest wygodna i łatwa do znalezienia prawie wszędzie. Ale jest też droga i szkodliwa dla środowiska. Zainwestuj w dobrej jakości butelkę na wodę z wbudowanym filtrem, aby nie wydawać dużo pieniędzy na wodę butelkowaną. Dobra butelka na wodę będzie kosztować cię mniej więcej 30 dolarów. To świetna inwestycja, ponieważ jest wielokrotnego użytku i nie musisz nosić ciężkich butelek z wodą przez cały czas. Filtr wody to kolejny must-have podczas wędrówek. Ważne jest, aby pić wodę ze źródła, aby pozostać nawodnionym i zdrowym. Ale są chwile, kiedy woda, którą znajdziesz, nie jest bezpieczna do picia. Filtr wody usuwa z niej szkodliwe bakterie i inne zanieczyszczenia - możesz więc pić ją bez obaw, że zachorujesz.

Sprzęt kempingowy

Nie musisz spać w pięciogwiazdkowym hotelu, gdy jesteś na pieszej wycieczce. Ale nie chcesz też spać na ziemi, nie mając nic poza kilkoma liśćmi jako poduszką! Dobry śpiwór zapewni Ci ciepło i przytulność w chłodne noce. A wygodny śpiwór pozwoli Ci spokojnie odpocząć i zdrzemnąć się, gdy będziesz potrzebował naładować baterie w ciągu dnia. Wybierz śpiwór wykonany z syntetycznego materiału, aby utrzymać ciepło, gdy jest zimno i nie nasiąkać zbytnio wilgocią, gdy jest lekko chłodno. Poduszka do spania doda Twojemu śpiworowi dodatkowego komfortu i izolacji. Utrzyma to zimną ziemię z dala od Twojego ciała i sprawi, że sen będzie bardziej spokojny. Materac kempingowy to dobry pomysł, jeśli planujesz spać w namiocie. Doda to dodatkowy komfort i ochroni Cię przed owadami, gdy jesteś na pustkowiu.

Zapasy awaryjne

Podczas gdy nie chcesz być paranoikiem lub pozwolić, aby strach stał się lepszy od ciebie, zawsze dobrze jest być przygotowanym na niespodziewane sytuacje. Apteczka pierwszej pomocy jest zawsze dobrym pomysłem, gdy wędrujesz z grupą ludzi. Będzie ona miała takie elementy jak bandaże, opatrunki na rany, środki przeciwbólowe, kremy z antybiotykami i inne niezbędne rzeczy na drobne urazy. Latarka i latarnia na baterie przydadzą się w razie przerwy w dostawie prądu lub braku prądu - zwłaszcza jeśli jesteś w namiocie. Dobry kompas może pomóc Ci w nawigacji w trudnym terenie.

Latarka i latarnia zasilana bateriami

Latarka jest niezbędna, jeśli wybierasz się na pieszą wycieczkę podczas pory monsunowej lub deszczowego miesiąca. Jeśli złapie Cię ulewa, będziesz w stanie przejść przez kałuże i bezpiecznie nawigować drogę powrotną do obozu. Latarka jest również pomocna, jeśli chcesz iść na poszukiwania w nocy lub chcesz skorzystać z łazienki. Latarka będzie kosztować od 5 do 20 dolarów. Dobry będzie miał długotrwałą baterię i będzie wodoodporny. Latarnia zasilana baterią to kolejny must-have dla pieszej wycieczki. Może być używany jako latarka, ale jest również wielki na zapewnienie dodatkowego światła w namiocie lub na kempingu. Latarnia będzie kosztować od 10 do 20 dolarów. Jest zasilany bateriami, więc nie musisz się martwić o znalezienie gniazdka elektrycznego.

Telefon!

Smartfon jest świetnym narzędziem podczas pieszych wycieczek - może być używany do wszystkiego, od nawigacji po nowym miejscu do robienia zapierających dech w piersiach zdjęć krajobrazów. Smartfon może służyć do śledzenia lokalizacji Twojej grupy, zwłaszcza jeśli wybierasz się na długą wędrówkę i chcesz uważać, aby nie oddalić się zbytnio od obozu bazowego. Teraz, gdy znasz podstawowe elementy, możesz zacząć tworzyć swoją listę pakowania i przygotować się na następną przygodę z wędrówkami!